הסוכרת בעולם יצאה מכלל שליטה

General Medical/Health Care Other Language

מחצית ממקרי הסוכרת עדיין לא אובחנו

בריסל, בלגיה (Marketwire -נוי תקשורת)  14 בנובמבר 2012:

הערכות חדשות שפורסמו על ידי הפדרציה הבינלאומית לסוכרת (IDF) לציון יום הסוכרת העולמי 2012 מראות של-371 מיליון אנשים יש סוכרת ו-187 מיליון עדיין לא אובחנו. המספר הגבוה של מקרי סוכרת שלא אובחנו משמעו שמיליוני אנשים נמצאים בסיכון לפתח סיבוכים יקרים ומתישים של סוכרת, ביניהם מחלות עצבים וכליות.

ההערכות הקודמות מאטלס הסוכרת של הפדרציה ב-2011 היו 366 מיליון אנשים עם סוכרת וארבעה מיליון מקרי מוות. הנתונים של 2012 מראים שמגמת העלייה תימשך. עד סוף השנה, 4.8 מיליון אנשים ימותו מסיבוכים הקשורים לסוכרת. מחצית מהאנשים האלה יהיו בני פחות משישים.

“כשמיליוני אנשים שלא אובחנו יפתחו סיבוכים של סוכרת, אפשר לצפות ששיעור התמותה יעלה”, אמר ז’אן קלוד מבאניה, נשיא הפדרציה הבינלאומית לסוכרת. ביום הסוכרת העולמי ברצוננו להעלות את המודעות לכך שניתן לשלוט במחלה הזאת ובמקרים מסוימים למנוע אותה”.

ממצאים אחרים מעדכון 2012 של אטלס הסוכרת:

     ההוצאה על סוכרת ב-2012 הייתה 471 מיליארד דולר, בהשוואה ל-465 מיליארד דולר ב-2011.

     ארבעה מתוך חמישה אנשים עם סוכרת חיים בארצות שבהן ההכנסה נמוכה ובינונית.

     מבוגר אחד מתוך שלושה עם סוכרת חי במערב האוקיינוס השקט.

     אחד מתוך ארבעה מקרי מוות מסוכרת מתרחש בדרום מזרח אסיה.

     ההוצאה הכספית על טיפול רפואי בסוכרת בצפון אמריקה היא הגדולה ביותר.

     81% מהאנשים באפריקה לא אובחנו כחולי סוכרת.

פרסום הנתונים האלה מגביר את הדחיפות לגבי המחויבות של הפדרציה לדאוג לכך שסוכרת ומחלות לא מדבקות אחרות יכללו סוף-סוף בין יעדי הפיתוח העולמיים הבאים, שיחליפו את יעדי הפיתוח של המילניום ב-2015.

“מיליוני אנשים מתים מסוכרת בשנים הפוריות ביותר שלהם”, אמרה אן קילינג, מנכ”לית הפדרציה. “היציבות של החברה מאוימת ונטל כלכלי ופוליטי עצום מוטל על מדינות וקהילות. אבל המחלה הזאת עדיין נדחקת לשולי סדר היום של הבריאות והפיתוח העולמיים ומוקצים לה הרבה פחות משאבים מהדרוש”.

התקווה היא שקמפיינים כמו יום הסוכרת העולמי שמצוין היום ימשיכו להשמיע את קולם של האנשים עם סוכרת ולעודד את כל בעלי העניין לעבור מתמיכה לפעולה בקנה מידה עולמי.

מידע נוסף על נתונים ספציפיים של מדינות ואזורים אפשר למצוא במפת האטלס המצורפת או באתר http://www.idf.org/diabetesatlas/.

אודות יום הסוכרת העולמי

יום הסוכרת העולמי מצוין בכל שנה ב-14 בנובמבר. את קמפיין יום הסוכרת העולמי מובילה הפדרציה הבינלאומית לסוכרת  (IDF) והארגונים החברים בה. מיליוני אנשים ברחבי העולם משתתפים בו בתמיכה בסוכרת ומודעות לה. יום הסוכרת העולמי נוצר ב-1991 על ידי הפדרציה הבינלאומית לסוכרת וארגון הבריאות העולמי כמענה לחששות הגוברים לגבי הסכנה הבריאותית המחריפה שהסוכרת מהווה כיום. יום הסוכרת העולמי הפך ליום רשמי של האו”ם ב-2007 עם קבלתה של החלטת האו”ם 61/225. הקמפיין מפנה את תשומת הלב לסוגיות בעלות חשיבות רבה לעולם הסוכרת ושם את הסוכרת באופן בולט במוקד ההתעניינות הציבורית. השנה הזאת היא הרביעית בקמפיין חמש שנתי שיעסוק בצורך ההולך וגדל בתוכניות להספקת מידע על סוכרת ולמניעתה. www.worlddiabetesday.org

אודות הפדרציה הבינלאומית לסוכרת (IDF)

הפדרציה הבינלאומית לסוכרת (IDF) היא ארגון גג של יותר מ-200 ארגוני סוכרת לאומיים ביותר מ-160 מדינות. היא מייצגת את האינטרסים של המספר ההולך וגדל של אנשים עם סוכרת ואלה שבסיכון. הפדרציה מובילה את קהילת הסוכרת מאז 1950. משימתה של הפדרציה היא לקדם את נושא הטיפול, המניעה והריפוי של הסוכרת בכל רחבי העולם. www.idf.org.

עקבו אחרינו בטוויטר: www.twitter.com/wdd

הפכו למעריצים בפייסבוק: http://tinyurl.com/39c6ojs

בדקו את הסרטים שלנו ביוטיוב: http://www.youtube.com/user/WorldDiabetesDay

לעוד שאלות וראיונות, התקשרו:
הפדרציה הבינלאומית לסוכרת
שרה וובר, מתאמת יחסי ציבור
+32 2 543 16 39/+32 496 12 94 70
Sara.webber@idf.org
www.idf.org